63 dni 1944 - FUNDACJA NIEZALŻNY FUNDUSZ KULTURY POLCANART

Programy|
63 dni 1944
 Co roku przypada kolejna rocznica Powstania Warszawskiego. Powstaje wiele inicjatyw, filmów, widowisk i koncertów, które nawiązują do tej daty.
 „63 dni 1944” to muzyczna podróż po Powstaniu Warszawskim, w której głosom najwybitniejszych polskich śpiewaków wtórują współczesne aranżacje symfoniczne, do znanych i popularnych piosenek powstańczych. Tytuł zaś to:
    „63 dni 1944” Wielkie głosy w hołdzie Powstańcom Warszawskim
w programie udział biorą:
Prof. Ewa Iżykowska - sopran, Alicja Węgorzewska – mezzosopran, Adam Zdunikowski – tenor, Aleksander Ładysz - bas, narracja red. Wojciech Gąssowski
oraz Kameralna Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją dr Jarosława Domagały
Scenariusz i reżyseria: red. Wojciech Gąssowski  i Aleksander Ładysz
Opracowanie graficzne i projekty: Aleksander Ładysz
Koordynacja koncertu: Grażyna Chrzanowska
Całość opatrzona jest wyjątkowym komentarzem radiowca i varsavianisty, lektora Polskiego Radia Wojciecha Gąssowskiego. Zadaniem projektu jest popularyzacja pieśni, opartej na dużej komunikatywności przekazu i skierowana do szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców. 63 dni 1944 to wyjątkowa muzyczna podróż po Powstaniu Warszawskim, gdzie głosom najwybitniejszych, Polskich śpiewaków towarzyszą wspaniałe aranżacje symfoniczne do popularnych i znanych piosnek powstańczych, jak również tych mniej znanych rzadko wykonywanych.
PW